Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane prędko się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s